افزايش قيمت نان با هدف كيفيت بخشي نان و ايجاد رقابت سالم است

 فرماندار نوشهر با اشاره به افزايش قيمت نان گفت: در شرايط كنوني با توجه به گذشت عدم تغيير قيمت 30 ماهه نان تنها راه افزايش کيفيت نان افزايش قيمت آن است و كيفيت و كميت و قيمت منطقي از اهداف تصميم جديد بشمار مي رود. به گزارش روابط عمومي فرمانداري نوشهر، محمدعلي قمي اويلي در جلسه كارگروه آرد و نان اين شهرستان كه شامگاه دوشنبه در محل فرمانداري نوشهر تشكيل شد گفت: همه دستگاه هاي اجرايي و نظارتي همت نمايند تا مصوبات اخير دولت و استانداري در خصوص افزايش قيمت نان كه با هدف كيفيت بخشي نان و حفظ حقوق مردم است بدرستي اجرا شود. فرماندار نوشهر با اشاره به افزایش قیمت بابت افزایش قیمت خرید گندم و افزایش هزینه های مختلف نانوایی ها گفت: در مدت 30 ماه گذشته با وجود افزايش دستمزد کارگران، نرخ انرژی و حمل و نقل قیمت جدیدی برای آرد و نان تعیین نشده بود كه اين موضوع مشكلاتي را در زمينه كيفيت نان و ارائه واقعي آن بر اساس وزن اعلام شده بوجود آورد. وي با بيان آنكه نان به عنوان قوت غالب مردم بوده و نيازمند كيفيت بخشي است خاطرنشان كرد: صنعت نان نیاز به یک جراحی اساسی دارد تا شرایط رقابتی ایجاد کنیم و در این شرایط نان مورد نظر مردم بايد با کیفیت مطلوب تولید شود. قمي اويلي اضافه كرد: در شرايط كنوني با توجه به گذشت عدم تغيير قيمت 30 ماهه نان تنها راه افزايش کيفيت نان افزايش قيمت آن است و كيفيت و كميت و قيمت منطقي از اهداف تصميم جديد بشمار مي رود.

...

تجليل از فرماندار نوشهر به عنوان فرماندار برتر استان مازندران در حوزه كتابخانه

طی مراسمی با حضورمعاون سياسي ،امنيتي واجتماعي استانداري مازندران از محمدعلی قمی اویلی به عنوان فرماندارورئيس برتر كتابخانه استان مازندران قدردانی شد. عليرضا يونسي رستمي، معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري مازندران در آيين تجليل از كتابداران، كتابخوانان و خادمان كتاب استان، خاطر نشان ساخت: جامعه بايد همواره از خادمان و پديد آورندگان كتاب تجليل و قدرداني نمايد.
وي تاريخ مازندران را مشحون از نام فرزانگان، انديشمندان و خرد ورزان دانست و ياد آور شد: اينان سرمايه هاي واقعي جامعه ما هستند، جامعه بايد قدر و شان حكيمان و پديد آورندگان نامي آثار قلمي را بداند و به وجود آنان افتخار كند. يونسي با بيان اين كه متاسفانه كتاب در بسته ي خريد خانواده ها نيست، خاطر نشان ساخت: گرچه ميزان مطالعه مفيد در مازندران بالاتر از متوسط كشوري است، ليكن؛ اين مطلوب نيست و بايد برنامه يي براي ارتقا اين مهم ارايه شود. معاون استاندار با اشاره به اين كه بايد با برنامه ريزي درست و اصولي، جامعه را به سمت كتاب و كتاب خواني ببريم، گفت: بايد روح مطالعه، انديشيدن و تفكر در جامعه دميده شود و اين نيازمند جذب نظرات و ديدگاه هاي صاحب نظران است.
...

بیش از 102 هزار واحد در طرح سرشماری عمومی کشاورزی نوشهر پالایش شد

جلسه بررسی مشکلات حوزه زنان و خانواده و برنامه‌ریزی گردهمایی بانوان فرهیخته غرب مازندران با حضور مشاوران و کارشناسان ‏امور بانوان غرب مازندران در فرمانداری نوشهر برگزار شد.‏ فرماندار نوشهر با اشاره به اینکه از افتخارات ما این است که زنان ما الگوی‌شان حضرت فاطمه و حضرت زینب(س) است، اظهار ‏داشت: در انقلاب اسلامی هم نقش زن، نقشی اثرگذار و ماندگاری است که زنان ما در تمامی عرصه‌ها نام‌آور هستند و در سطح دنیا ‏می‌درخشند. ‏محمدعلي قمي اويلي با اشاره به نقش و جایگاه زنان در انقلاب اسلامی ایران افزود: نقش زنان در انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست، زنان در عرصه دفاع مقدس، در نهادهای دولتی و یا به عنوان مادر در نهاد خانواده با تاسی و الگوگیری از حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت زینب(س) در جهت ترویج ارزش ها گام برمی دارند. وی با بيان آنكه یکی از افتخارات نظام مقدس اسلامی ما این است که شاخص ها به خصوص در مورد زنان تغییر کرد تصريح كرد: شاخص و ارزیابی در خصوص زنان در قبل از انقلاب با نگاه مادی بود، اما بعد از انقلاب ترازها از نگاه مادی به نگاه معنوی ارتقا پیدا کرد و امروزه زنان خود را با حضرت زهرا (س) می سنجند. فرماندار نوشهر با اشاره به ضرورت حضور بانوان در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه گفت: یکی از دستاورد های مهم انقلاب اسلامی تحول در نقش آفرینی بانوان در عرصه های مختلف است و انقلاب اسلامی باعث شد تا جایگاه بانوان و زنان ایرانی به مسیر تعالی و تکریم سوق داده شود. ...