جشنواره فجر تا نوروز در شهرستان نوشهر برگزار می شود

محمدعلی قمی اویلی’ در جلسه ای به همین منظور در فرمانداری نوشهر برگزار شد گفت: این جشنواره با همکاری سرمایه گذار بخش خصوصی قراراست در ماه بهمن سال جاری همزمان با فرار رسیدن دهه مبارک فجرآغاز شود.

...

شمار بیسوادان نوشهر به 400 نفر کاهش یافت

فرماندار نوشهر با اشاره به آمار بی سوادی در نوشهر افزود: در سال ۹۲ آمار بی سوادان، هزار و ۱۱۲ نفر بوده که امسال به ۴۰۰ نفر رسیده است.

محمدعلی قمی اویلی در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی این شهرستان با اشاره به نقش سوادآموزی در جامعه گفت: برخلاف تصور سطحی كه بی سوادی را با ناتوانی در خواندن، نوشتن و حساب كردن سنجش می کنند باید توجه داشت که ابعاد پنهان بی سوادی بسیاری از ابعاد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را نیز تحت تاثیر خود خواهد گذاشت.
...

افزايش قيمت نان با هدف كيفيت بخشي نان و ايجاد رقابت سالم است

 فرماندار نوشهر با اشاره به افزايش قيمت نان گفت: در شرايط كنوني با توجه به گذشت عدم تغيير قيمت 30 ماهه نان تنها راه افزايش کيفيت نان افزايش قيمت آن است و كيفيت و كميت و قيمت منطقي از اهداف تصميم جديد بشمار مي رود. به گزارش روابط عمومي فرمانداري نوشهر، محمدعلي قمي اويلي در جلسه كارگروه آرد و نان اين شهرستان كه شامگاه دوشنبه در محل فرمانداري نوشهر تشكيل شد گفت: همه دستگاه هاي اجرايي و نظارتي همت نمايند تا مصوبات اخير دولت و استانداري در خصوص افزايش قيمت نان كه با هدف كيفيت بخشي نان و حفظ حقوق مردم است بدرستي اجرا شود. فرماندار نوشهر با اشاره به افزایش قیمت بابت افزایش قیمت خرید گندم و افزایش هزینه های مختلف نانوایی ها گفت: در مدت 30 ماه گذشته با وجود افزايش دستمزد کارگران، نرخ انرژی و حمل و نقل قیمت جدیدی برای آرد و نان تعیین نشده بود كه اين موضوع مشكلاتي را در زمينه كيفيت نان و ارائه واقعي آن بر اساس وزن اعلام شده بوجود آورد. وي با بيان آنكه نان به عنوان قوت غالب مردم بوده و نيازمند كيفيت بخشي است خاطرنشان كرد: صنعت نان نیاز به یک جراحی اساسی دارد تا شرایط رقابتی ایجاد کنیم و در این شرایط نان مورد نظر مردم بايد با کیفیت مطلوب تولید شود. قمي اويلي اضافه كرد: در شرايط كنوني با توجه به گذشت عدم تغيير قيمت 30 ماهه نان تنها راه افزايش کيفيت نان افزايش قيمت آن است و كيفيت و كميت و قيمت منطقي از اهداف تصميم جديد بشمار مي رود.

...

تجليل از فرماندار نوشهر به عنوان فرماندار برتر استان مازندران در حوزه كتابخانه

طی مراسمی با حضورمعاون سياسي ،امنيتي واجتماعي استانداري مازندران از محمدعلی قمی اویلی به عنوان فرماندارورئيس برتر كتابخانه استان مازندران قدردانی شد. عليرضا يونسي رستمي، معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري مازندران در آيين تجليل از كتابداران، كتابخوانان و خادمان كتاب استان، خاطر نشان ساخت: جامعه بايد همواره از خادمان و پديد آورندگان كتاب تجليل و قدرداني نمايد.
وي تاريخ مازندران را مشحون از نام فرزانگان، انديشمندان و خرد ورزان دانست و ياد آور شد: اينان سرمايه هاي واقعي جامعه ما هستند، جامعه بايد قدر و شان حكيمان و پديد آورندگان نامي آثار قلمي را بداند و به وجود آنان افتخار كند. يونسي با بيان اين كه متاسفانه كتاب در بسته ي خريد خانواده ها نيست، خاطر نشان ساخت: گرچه ميزان مطالعه مفيد در مازندران بالاتر از متوسط كشوري است، ليكن؛ اين مطلوب نيست و بايد برنامه يي براي ارتقا اين مهم ارايه شود. معاون استاندار با اشاره به اين كه بايد با برنامه ريزي درست و اصولي، جامعه را به سمت كتاب و كتاب خواني ببريم، گفت: بايد روح مطالعه، انديشيدن و تفكر در جامعه دميده شود و اين نيازمند جذب نظرات و ديدگاه هاي صاحب نظران است.
...